Myjka lakiernicza na wyposażeniu warsztatów i lakierni

pistolet lakierniczy

Myjka lakiernicza znajduje zastosowanie w warsztatach samochodowych, lakierniach, różnych jednostkach przemysłowych. Myjki do pistoletów lakierniczych to urządzenia pomagające w dokładnym myciu i czyszczeniu pistoletów używanych do lakierowania. Praca urządzenia koordynowana jest przy pomocy zegara sterującego. Pistolety lakiernicze i natryskowe po włożeniu do myjki poddawane są procesowi mycia i czyszczenia w obiegu zamkniętym. Praca myjki lakierniczej wspomagana jest przez system recyrkulacji rozpuszczalnika. Pozwala to na optymalne i oszczędne wykorzystanie preparatu czyszczącego. Pistolety lakiernicze i natryskowe są przedmuchiwane sprężonym powietrzem. Środek czyszczący nie przedostaje się do kanału, który wypełniony jest sprężonym powietrzem. Myjki lakiernicze spełniają ważną rolę w warsztatach samochodowych i przemysłowych, w których często używa się pistoletów lakierniczych.

Działanie myjki przeznaczonej do czyszczenia pistoletów lakierniczych

Myjka do pistoletów lakierniczych przypomina swoim kształtem pralkę automatyczną (zobacz zdjęcie na myjki360.pl/myjki-lakiernicze ), która znajduje się niemal w każdym gospodarstwie domowym.  Stanowisko do pracy wyposażone jest w specjalną komorę, która umożliwia mycie automatyczne. Myjki lakiernicze pracują w oparciu o zasilanie pneumatyczne. Myjka do pistoletów lakierniczych ma bardzo mocny odciąg, który włącza i wyłącza się automatycznie pod wpływem otwierania i zamykania klapy urządzenia. Myjki lakiernicze występują też w wersji z dwoma oddzielnymi obiegami. Firma zajmująca się wynajmem może dostarczyć myjkę, która najlepiej będzie dostosowana do wymogów pracy w warsztacie samochodowym czy lakierni. Wraz z urządzeniem, które dostarczane jest do klienta bezpłatnie, przekazywany jest także preparat chemiczny do czyszczenia. Usługodawca zajmuje się odbiorem odpadu z warsztatu czy lakierni i pomaga w uzupełnieniu dokumentacji związanej z odbiorem odpadu.

Wynajem i dzierżawa myjki lakierniczej

Myjka do pistoletów lakierniczych stanowi niezbędny sprzęt, który powinien być na wyposażeniu każdego warsztatu. Wynajęcie myjki lakierniczej jest korzystnym rozwiązaniem, które przekłada się na efektywność pracy i pozytywny wizerunek warsztatu. Myjkę lakierniczą można wynająć na dowolny okres czasu. Opłaty za wynajem naliczane są w cyklach miesięcznych. Ich wysokość uzależniona jest do wielu czynników i ustalana jest indywidualnie z właścicielami warsztatów. Doradca firmy zajmującej się przekazywaniem w dzierżawę myjek do pistoletów lakierniczych chętnie doradzi, jaki model urządzenia będzie optymalny dla określonego miejsca pracy.

Kompleksowa obsługa myjek lakierniczych

Firma przekazująca w dzierżawę myjki lakiernicze zajmuje się również ich kompleksową obsługą. Urządzenia są okresowo przeglądane i konserwowane. Dokonuje się w nich zamiany części. Dzięki współpracy z partnerem dostarczającym do warsztatów myjki lakiernicze, zajmującym się obsługą tych urządzeń, korzystanie z myjek jest bezproblemowe i wzrasta komfort pracy.

Warsztat samochodowe, przemysłowe, lakiernie i inne miejsca, w których korzysta się z myjek lakierniczych, wcale nie muszą generować kosztów i dokonywać zakupu nowych urządzeń. Wystarczy podjąć współpracę z profesjonalnym partnerem przekazującym myjki lakiernicze w dzierżawę.

Specyfikacja techniczna myjek lakierniczych

Myjka do pistoletów lakierniczych z jednym obiegiem posiada rozmiary (wysokość, szerokość, głębokość) 1010mmx640mmx510mm. Ciśnienie robocze osiąga max 6 bar, a strumień objętości wylotowej 216 m3/h.

Myjka lakiernicza z dwoma obiegami jest nieco większa, jej rozmiary to 1010x900x630mm. Posiada podobne ciśnienie robocze 6 bar, ale dwa razy większą wartość strumienia objętości wylotowej tj. 415m3/h.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu myjek przemysłowych na stronie firmy Myjki360 .