Wesele pod namiotem

Ślub w plenerze jest zwykle realizowaniem marzeń o bajkowej uroczystości blisko natury. Niestety często obawa przed brzydką pogodą i zimnem prowadzi do rezygnacji z tych planów. Świetnym sposobem aby wszystko poszło zgodnie z planem jest organizacja przyjęcia w namiocie weselnym. Wówczas zarówno młoda para oraz goście nie muszą martwić się ewentualnym wiatrem bądź  deszczem. Stanowi to wspaniałą alternatywę dla tradycyjnych wesel, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości.

Gdzie najlepiej urządzić wesele pod namiotem?

Wybór właściwego miejsca to zasadnicza kwestia, która decyduje o udanym przyjęciu. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie zaplecze jak na przykład dostęp do toalet czy prądu. Namiot weselny można postawić w zasadzie wszędzie, pod warunkiem że teren na którym ma stać będzie płaski i stabilny. Z tego powodu właśnie, mimo sporego zainteresowania odradza się wyprawiania przyjęcia weselnego na plaży.

Kiedy najlepiej wynająć namiot weselny?

Namioty weselne jak łatwo zgadnąć największą popularnością cieszą się latem. W razie upalnej pogody ściany namiotu można unieść oraz zamontować klimatyzacje. Jeśli chodzi o wesele wiosną i jesienią to również nie ma powodu do obaw. W razie chłodniejszej pogody, istnieje możliwość wniesienia przenośnego grzejnika. Ściany namiotu są także odporne na deszcz i wiatr.

O czym warto pamiętać wynajmując namiot weselny?

Wynajmując namiot weselny, trzeba pamiętać aby poinformować organizatorów o ilości gości oraz obecności DJ’a bądź zespół. Wówczas można przygotować odpowiedni parkiet i zamontować podwyższenie, aby lepiej było słychać zespół. Zwykle firmy wynajmujące namioty oferują również stoły oraz krzesła. Oprócz tego należy pamiętać również o cateringu i odpowiednich dekoracji. Powinno się także z wyprzedzeniem poinformować gości o takiej formie przyjęcia, aby mogli się odpowiednio przygotować.

Namiot weselny z pewnością sprawdzi się zarówno podczas hucznego wesele jaki i bardziej kameralnego. Możliwość dowolnego doboru kształtu i rozmiaru gwarantują dobrze zagospodarowaną przestrzeń.