Czy warto zainwestować w zlewozmywak granitowy?

Remont kuchni to doskonała okazja, by wymienić stary zlewozmywak. W jego miejsce zapewne chcielibyśmy wstawić coś nowoczesnego, co będzie cieszyć oko, a jednocześnie będzie funkcjonalne, wytrzyma długo, nie będzie korodować i będzie łatwe do wyczyszczenia. Jaki rodzaj zlewozmywaka warto zastosować, by spełnić powyższe wymagania? Postanowiliśmy stworzyć na ten temat krótki poradnik, który z pewnością będzie pomocny dla tych osób, które są w trakcie remontu kuchni, bądź planują taki remont w najbliższym czasie. Zapraszamy więc do lektury.

Swego czasu najbardziej popularne były zlewozmywaki kuchenne – stalowe. Były one dostępne jako jednokomorowe i dwukomorowe, posiadały zewnętrzną warstwę lakieru, który zabezpieczał je przed korozją. Niestety nie było to najlepszy wyjście z sytuacji, ponieważ farba łuszczyła się po latach, w stal zaczynała korodować. Gdy wprowadzono zlewozmywaki ze stali nierdzewnej i aluminium, wszystko nieco się zmieniło, ale wciąż nie wydaje się, by dobrym pomysłem było dziś montować coś takiego do kuchni. Zlewozmywaki z metali wydają się już nieco starodawne i niemodne. Tymczasem popularność zdobywają sobie zlewozmywaki granitowe, które możemy spotkać w coraz większej ilości domów i mieszkań. Czemu zaskarbiły sobie taką przychylność ludzi? Wydaje się, że przede wszystkim wytrzymałością, odpornością na zabrudzenia, łatwością czyszczenia, oraz oczywiście ciekawym wyglądem. Trzeba przyznać, że robią one pozytywne wrażenie w kuchni i naprawdę fajnie się je użytkuje, nie dziwi więc tak duża popularność.

Zlewozmywak granitowy możemy dostosować praktycznie do każdej kuchni. W handlu dostępne są ich przeróżne rodzaje, zarówno jeśli chodzi o wielkość, ilość komór, kształt, obecność ociekacza i tak dalej. Możemy także dobierać różne kolory, które pasować będą do wybranych przez nas płytek, szafek kuchennych i tym podobnych. Jednocześnie zlewozmywaki z granitu nie są drogie, co sprawia że nie musimy posiadać ogromnych zasobów gotówki, by na taki zlew sobie pozwolić w naszej nowej kuchni.