Nasiona konopi

Nasiona konopi

Chociaż posiadanie nawet najmniejszej ilości suszu konopi indyjskich w Polsce jest surowo zakazane, co zostało objęte w ustawie kodeksu karnego pod numerem 62.1, na rynku bez problemu zdobędziemy nasiona konopi indyjskich, które są legalne. Co wyróżnia poszczególne odmiany? Jakie nasiona wybrać? Co cechuje poszczególne odmiany marihuany? Nie da się ukryć, że możliwości jest niesamowicie wiele, więc dobór odpowiednich nasion konopi jest uwarunkowany własnymi potrzebami(czytaj więcej…).

Odmiany konopi indyjskich

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa podstawowe genotypy konopi indyjskich – Cannabis sativa oraz Cannabis indica. Niestety, we współczesnych czasach nie ma możliwości aby nabyć w stu procentach jedną odmianę – ilość krzyżówek jest tak wielka, że za każdym rodzajem nasion konopi kryje się mieszanka tych dwóch odmian. De facto, to czy krzew marihuany będzie zaliczany do sativy lub indiki zależy od stężenia procentowego danego genotypu. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy tymi odmianami są one proste – krzaki cannabis sativa są znacznie większe i rozpostarte, zaś cannabis indica charakteryzuje się znacznie mniejszym rozpostarciem odnóg, co czyni roślinę mniejszą. Z perspektywy osób palących marihuanę Cannabis sativa daje haj o znacznie większym natężeniu mentalnym, bądź duchowym, wpływając na psychikę człowieka, zaś Cannabis indica charakteryzuje się bardzo „fizycznym” upojeniem, które mówiąc kolokwialnie ma tendencję do „wbijania w fotel”.

Jakie nasiona konopi wybrać?

Dobierając nasiona konopi należy patrzeć nie tylko na własne upodobania, ale przede wszystkim na możliwości i warunki jakie możemy zagwarantować roślinie. Znacznie łatwiejsze w uprawie są krzaki Cannabis sativa, ponieważ doskonale radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych, stąd stanowią bardzo częsty wybór w przypadku plantacji typu outdoor. Nie da się jednak ukryć, że to Cannabis indica jest mocniejszą odmianą, która doskonale pasuje do plantacji typu indoor, tj. w zamkniętym pomieszczeniu – nie zmienia to jednak faktu, że roślina roślinie nie równa, więc warto spróbować każdego z rodzajów, aby dobrać ten odpowiedni dla nas samych.

Źródło – https://thc-thc.pl/nasiona-marihuany/